Blog

Співробітники Інститу геології прослухали курси підвищення кваліфікації

Вітаємо наших співробітників з отриманням свідоцтв про підвищення кваліфікації за напрямом “Інженерно-будівельне проектування”.
Самовдосконалюємось і здобуваємо нові знання, щоб бути кращими для вас! Наші досвідчені геологи, маркшейдери, гірничі інженери та сертифіковані інженери-проектувальники завжди готові надати Вам кваліфіковану та вчасну допомогу.…

Підземні води Чернігівської області

Територія Чернігівської області розташована в межах Дніпровсько-Донецького артезіанського басейну. Вона лежить в межах Поліської біокліматичної зони і належить до зони надмірного зволоження. Поєднання таких сприятливих географічних, кліматичних, геологічних і гідрогеологічних умов території області обумовили формування тут значних ресурсів підземних вод.

За ресурсами підземних вод (8326,700 тис. м3/добу) Чернігівська область посідає перше місце в Україні. Родовища підземних вод Чернігівщини пов’язані з водоносними горизонтами у четвертинних, неогенових, палеогенових, верхньо- та нижньокрейдових осадових відкладах.

Водночас область характеризується вкрай низьким рівнем розвіданості …

Вітаємо з Різдвом Христовим!

У це світле свято хочеться побажати миру і спокою в кожному домі, добра, взаєморозуміння, достатку, любові, щастя, душевної рівноваги, успіхів у всіх починаннях, більше радості, міцного здоров’я і всіх благ! Нехай виправдаються всі очікування і здійсняться найзаповітніші мрії!

Щоро ваш, колектив Інституту Геології…

З Новим роком!

Відмінного здоров’я вам в Новому році!!!

Нехай ноги будуть сильнішими, щоб пройти нові кілометри,

руки – міцнішими, щоб утримати нові призи,

голова – відчайдушнішою, щоб укритися лавровим вінцем.

І тільки серце нехай залишається тим самим – гарячим!

Щиро ваш, колектив Інституту геології!…

Вітаємо з Різдвом Христовим!

У це прекрасне й добре свято хочеться побажати радості і достатку в кожному домі, душевної рівноваги, невичерпних запасів життєвої енергії, міцного здоров’я та шаленого кохання!
Нехай здійсняться всі добрі сподівання та збудуться найзаповітніші мрії!

З повагою, колектив співробітників “Інституту Геології”…

Нові горизонти

Раді поділитись з вами гарною новиною: “Інститут геології” отримав дозвід Держпраці на виконання робіт підвищеної небезпеки 😎
Відтепер, згідно Дозволу №2623.21.32, нам дозволяється:
🔹 виконувати геолого-маркшейдерські роботи;
🔹 експлуатувати свердловини під час геологічного вивчення.
 
Все тому, що спеціалісти “Інституту Геології” щоденно розширюють свої можливості і працюють для вашого безтурботного надрокористування.😉
Заявки на будь-які роботи з супроводу надрокористування можна залишити тут або телефонуйте 067 286-84-14.

Вітаємо з Днем енергетика!

Від усього колективу Інституту геології вітаємо всіх енергетиків з професійним святом! 

Бажаємо, щоб невичерпними були звичні Вам енергетичні запаси, проте з’являлися нові альтернативи в енергетичних системах. Нехай кожен Ваш проект приносить тільки очікуваний і сприятливий результат.
Будьте винахідливі, пильні, уважні і не забувайте про охорону праці. Нехай у Вашій роботі буде якомога менше збоїв і неполадок.


Бажаємо Вам неймовірною удачі, міцного здоров’я і сімейного благополуччя! 

Вітаємо з днем Святого Миколая!

Нехай у цей святковий день відбудуться чарівні та казкові події! Добра, щастя, любові, теплих сімейних посиденьок і здійснення всіх мрій. Нехай під кожною подушкою на ранок знайдуться неосяжні запаси солодощів, а в кожному домі панує затишна атмосфера, сповнена сміху, музики, веселощів і достатку. Радості, душевного тепла і щирості Вам!

З повагою, колектив Інституту Геології.

Вуглекислі мінеральні води

Серед  мінеральних вод група вуглекислих вод є однією із найцінніших. Вуглекислі води активно діють на орга­нізм людини як при внутрішньому, так і при зовнішньому вживанні.  Для внутрішнього використання  концентрація вуглекислоти повинна бути не меншою 0,5 г/дм3, для зовнішнього – не меншою 1,0 г/дм3.

Вуглекислота, що насичує підземні мінеральні води до кондиційної концентрації, має здебільшого вулканічне і метаморфічне походження. Насичення води вуглекислотою відбувається у процесі перебігу інтрузивного термометаморфізму порід – температурного перетворення карбонатних порід при вторгненні магми. …

Геологія і корисні копалини Київщини

Територія Київської області розміщена в межах двох крупних геологічних структурних одиниць: Дніпровсько-Донецької западини та Українського щита і його схилів. Більша частина території області розташована в межах північно-східного схилу Українського щита і Дніпровсько-Донецької западини, де докембрійські кристалічні породи перекриті потужною товщею палеозойських, мезозойських і кайнозойських осадових порід. Значно меншу її частину, південно-західну, займає Український щит. Для східного схилу Українського щита характерне неглибоке залягання кристалічних порід і невелика потужність осадової товщі.…

Проблема прісної води: забезпеченість України підземними водами

За даними ООН, на початок 2000-х років понад 1,2 млрд людей жили в умовах постійного дефіциту прісної води, а близько 2 млрд страждали від нього регулярно.
За даними Доповіді ООН “Вода та сталий розвиток світу” 20 березня 2015 року в Нью-Делі (Індія), у найближчі 15 років жителі Землі відчуватимуть дефіцит води щонайменше на 40%, причому однією з головних причин такого прогнозу є зменшення запасів підземних вод.

Корисні копалини Житомирщини

Важко знайти в Україні область, рівну Житомирщині за кількістю, розмаїттям та унікальністю корисних копалин. Недаремно її називають українською скарбницею або «Уралом в мініатюрі». Своїм багатством область зобов’язана розміщенням у межах Українського щита.
Згідно з Державним балансом запасів корисних копалин України, на території Житомирської області розміщено більше півтисячі родовищ корисних копалин, з яких нині розробляється близько 200.

Вік підземних вод

Інколи доводиться чути рекламу фірм, що продають питну воду, в якій вони обґрунтовують необхідність купити цей продукт саме у них тим, що, мовляв, вони видобувають воду з глибини 300 м, і що, нібито, вона сформувалася ще в юрський період, коли по Землі бігали динозаври, а людини ще не було і в проекті, не кажучи вже про шкідливий антропогенний вплив.
Чи так це і який насправді вік підземної води?

Перспективи видобутку торфу в Україні

Торф є однією з найбільш недооцінених корисних копалин в Україні. Видається дивним, що країна, яка постійно відчуває нестачу енергоносіїв, часто ігнорує цінний ресурс, який фактично лежить під ногами.…

Геолого-економічна оцінка (ГЕО)

Геологоекономічна оцінка (ГЕО) запасів корисних копалин – це аналіз геологічного та техніко-економічного вивчення скупчень корисних копалин для оцінки (переоцінки) їхнього промислового значення.

«Положення про порядок проведення державної експертизи та оцінки запасів корисних копалин» регламентує обов’язкове проведення ГЕО родовищ корисних копалин та періодичність (через кожні 5 років) переоцінок. Державній експертизі та геолого-економічній оцінці підлягають запаси корисних копалин усіх розвіданих родовищ (зокрема й техногенних), запаси, які додатково розвідано в процесі розроблення родовищ, а також запаси, що залишаються в надрах (у …