Blog

З днем Конституції України

Наш Основний Закон – це головний оберіг державності та демократії, гарант прав і свобод кожного громадянина. Свого часу його прийняття посприяло підвищенню міжнародного авторитету України на світовій арені та остаточно закріпило незалежність нової європейської держави.

Конституція України утверджує головні цінності нашого народу – життя людини, її здоров’я, честь та гідність, вона надає кожному громадянину свободу слова та віросповідання. Тому обов’язок кожного з нас – щиро поважати наш головний закон, а також вміло і відповідально користуватися своїми правами, не порушуючи прав …

Геотермальні ресурси Закарпаття

В Україні території з підвищеним показником геотермічного градієнта цілком закономірно приурочені до зон молодої альпійської складчастості – Криму і Карпат.   Регіоном з найвищою температурою надр в Україні є Закарпаття.

У Закарпатському прогині геотермічний градієнт становить 3,57-8,00С/100 м. На глибинах 2 км температура сягає +1200С. Свердловини виводять на поверхню воду з температурою +23-610С.

Аналіз природних умов Закарпаття (температур, глибин, хімічного складу вод)  свідчить про те, що використання геотермальних ресурсів для тепловодопостачання є перспективним, особливо враховуючи …

З Днем охорони навколишнього середовища

Сьогодні всі свідомі люди  святкують Всесвітіній день охорони навколишнього середовища. Він є нагадуванням про глобальні екологічні проблеми. Це свято покликане привернути увагу світової громадськості до проблем довкілля й підкреслює гостру необхідність у зміні відношення людини до природних ресурсів.

Щиро дякуємо всім причетним за неосяжний внесок у охорону навколишнього середовища. Нехай щоденна робота приносить лише задоволення. Бажаємо наснаги, сил та невичерпного бажання стояти на варті охорони довкілля.

З повагою, колектив Інституту Геології

Щиро вітаємо усіх  зі святом Святої Трійці!

Нехай урочистий церковний дзвін наповнить душу натхненням і радістю, зміцнить віру і подарує надію, зцілить хвороби і нагородить терпінням, мудрістю, життєвими благами і щасливими миттєвостями.

Добра вам, злагоди і миру!

Колектив Інституту Геології

Нітрати в підземних водах

Сільськогосподарська діяльність є одним з найважливіших негативних чинників впливу на якість підземних вод, особливо це стосується практично незахищених від забруднення перших від поверхні  – ґрунтових вод.

Значна частина сполук азоту, внесених з добривами, не засвоюється рослинами, виноситься з ґрунту дощовою або поливною і потрапляє в підземні води.  В результаті у сільськогосподарських районах концентрація цих речовин у водах перших від поверхні  горизонтів постійно збільшується.

Актуальність цих проблем для європейських країн обумовила  прийняття Директиви Ради 91/676/ЄС від 12 грудня 1991 р. про …

З днем перемоги над нацизмом!

Це свято з кожним роком віддаляється від нас. Але нам не забути про ті героїчні вчинки, які зробили наші предки в ім’я свободи, честі і благополучного життя. У це свято хочеться в першу чергу побажати миру. Адже ніщо не коштує дорожче, ніж людські життя, сльози матерів, зламані долі величезної кількості людей. Нехай ця перемога надихає тільки на хороші вчинки, любов до Батьківщини. Нехай ніхто і ніколи не побачить війни.

З повагою, колектив Інституту Геології

З 1 травня!

Щиро вітаємо вас з Першотравнем – святом миру і вільної праці на оновленій землі, яке стало в Україні традиційним.
Це день трудівника, день солідарності та взаємної підтримки трудящих усього світу у прагненні жити в мирному, демократичному суспільстві.
Нехай це чудове свято додасть нам наснаги, оптимізму і впевненості у власних силах, допоможе осягнути глибину життєствердних ідеалів добра і справедливості. Щиро бажаємо вам, шановні, щастя, здоров’я, благополуччя і життєвих гараздів.

З повагою, колектив Інституту Геології

З Днем охорони праці

Сьогоднішнє свято має світові масштаби: ми святкуємо Всесвітній день охорони праці.

У будь-якій сфері ми прагнемо до того, щоб працювати було безпечно. Нехай кожен робочий день приносить лише радість від виконаних завдань і матеріальний достаток, а здоров’ю на робочому місці ніщо не загрожує.

З повагою, колектив Інституту Геології

Історія освоєння мінеральних вод

Мінеральні підземні води здавна використовуються для лікування. Про це ми дізнаємося з  народних легенд, священних книг, трактатів стародавніх учених. У 13 епічних поемах Гомера згадується використання мінеральних вод у стародавній Греції. Гіппократ (460—377 до н.е.) розробив методику використання мінеральних  вод. Стародавні римляни будували купальні, терми (лазні) на мінеральних водах Риму, Помпеї та інших міст. Давньоримський письменник і вчений Пліній Старший (I ст. н.е.) розробив класифікацію мінеральних джерел і методику їхнього застосування. У Х сторіччі вийшов у світ трактат таджицького вченого …

З Днем геолога

Від щирого серця вітаємо колег з  професійним святом!

Бажаємо вам міцного здоров’я, гарного святкового настрою, нових відкриттів, невичерпної життєвої енергії і твердої впевненості в завтрашньому дні! Нехай ваша діяльність щоденно несе неоціненну користь для розвитку країни і підтримує незгасимий інтерес до професіональних відкриттів.

Щиро Ваші, співробітники Інституту Геології

Мікроелементи в підземних водах – особливості накопичення

Основним документом, який регламентує якість питних підземних вод і визначає їхню придатність для використання, є Державні санітарні правила і норми ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною».

Ці норми регламентують вміст великої кількості мікрокомпонентів у підземних водах господарсько-питного призначення.  За  специфікою накопичення цих мікрокомпонентів у підземних водах  їх можна розділити на дві групи.

Перша група  включає елементи, гранично допустимі концентрації (ГДК) яких зазвичай набагато більші, ніж їхні звичайні природні (фонові) концентрації в  підземних водах. До таких …

Вітаємо з міжнародним жіночим днем!

У це світле весняне свято хочеться від щирого серця привітати з Міжнародним жіночим днем ​​і побажати найважливіших та безцінних речей: здоров’я, кохання та простого людського щастя. Нехай удома завжди панує тепло та затишок, нехай близькі та рідні завжди будуть поруч, нехай життя буде сповнене радості.

Щиро Ваш коллектив Інституту геології

Походження підземних вод

Питання походження підземних вод тривалий час залишалося дискусійним. Нині за умовами  утворення виділяються такі типи підземних вод: інфільтраційні; седиментогенні; ювенільні; конденсаційні; метаморфогенні.

Найважливішими є води інфільтраційного походження, адже саме вони за якісними і кількісними показниками задовольняють вимоги  до вод питного призначення. Інфільтраційні підземні води утворюються з наземних вод атмосферного походження. Їхнє живлення –  інфільтрація, або просочування вглиб Землі дощових і талих атмосферних опадів. Крім того, у ряді випадків у живленні цих підземних вод беруть участь води, що фільтруються з …

Мінеральні води України

Води  підземні мінеральні – це природні підземні води, що характеризуються певним і стабільним фізико-хімічним складом, вмістом біологічно активних компонентів та сполук відповідно до кондицій, установлених для кожного родовища, які використовують без додаткового обробляння, яке може вплинути на хімічний склад та мікробіологічні властивості.

Мінеральні підземні води за призначенням поділяють на лікувальні, лікувально-столові і природно-столові.

Україна володіє унікальним гідромінеральним потенціалом. Окрім мінеральних вод природно-столових, які по суті є питною водою доброї якості, у нашій державі розповсюджені лікувальні і лікувально-столові мінеральні води 15 …