Оформлення пакету документів на отримання спеціального дозволу

Отступ первой строки


Документ, який надає право на користування надрами – це спеціальний дозвіл на користування надрами, отримання якого регламентується Постановою Кабінету Міністрів України від 30.05.2011 року №615 «Про затвердження Порядку надання спеціальних дозволів на користування надрами».

Спецдозволи за видами користування надрами поділяються на спецдозволи, які пов’язані з видобуванням корисних копалин та спецдозволи, які не пов’язані з видобуванням.
До першої категорії відносять спецдозволи на геологічне вивчення надр та на видобування корисних копалин.
На геологічне вивчення спецдозволи надають на термін 3 роки для корисних копалин місцевого значення, 5 років для корисних копалин загальнодержавного значення.
Спецдозволи на видобування корисних копалин надаються на термін 20 років.
На кожний вид користування надрами в межах конкретної ділянки надається окремий спеціальний дозвіл.

Продовження строку дії дозволу на геологічне вивчення, геологічне вивчення, в тому числі дослідно-промислову розробку, може здійснюватися не більше одного разу.
Облік виданих спецдозволів ведеться ДНВП «Геоінформ України» в порядку, встановленому Держгеонадрами України.

Контроль та нагляд за дотриманням умов спецдозволу здійснюють Держгеонадра, Міндовкілля, Держекоінспекція, МОЗ та органи місцевого самоврядування.

Відповідно до Порядку проведення аукціонів з продажу спеціальних дозволів на користування надрами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.09.2020року №993, спецдозволи видаються переможцям електронних торгів, які проводяться через систему ProZorro Державною службою геології та надр України.
Законодавством визначені терміни проведення аукціонів з продажу спецдозволів в календарних днях з моменту публікації оголошення про торги:
– 90 днів – для нафти, природного газу, конденсату;
– 50 днів – для всіх інших корисних копалин.
Для участі в аукціоні необхідно зареєструватися на обраному акредитованому торгівельному майданчику системи публічних закупівель України ProZorro, подати заявку з ціновою пропозицією та сплатити обов’язковий гарантійний внесок на рахунок, вказаний у лоті. Тендер проходить в три етапи: від розгляду закритих цінових пропозицій учасників до наступних двох раундів в режимі онлайн з підняттям ціни від найменшої до визначення переможця торгів. Переможець торгів протягом 30 днів має сплатити різницю між початковим внеском і вартістю лоту до державного бюджету.

Пункт 8 Постанови Кабінету Міністрів України від 30.05.2011 року №615 «Про затвердження Порядку надання спеціальних дозволів на користування надрами» передбачає також видачу спецдозволів, у певних випадках, без проведення аукціонів. Додаток 1 до цієї постанови визначає перелік документів, який залежить від виду корисної копалини та виду користування надрами, що подаються для отримання спецдозволу без проведення аукціону, а саме:

– заява;
– копія паспорту та реєстраційний номер облікової картки платника податків;
– погодження органів місцевої та центральної влади (або їх засвідчені копії);
– засвідчена копія дозволу на спеціальне водокористування (для родовищ підземних вод);
– письмовий опис ділянки надр;
– деталізована програма робіт з надрами (мета, обсяги, терміни, вартість);
– графічні додатки.

Всі документи, які готуються надрокористувачем мають засвідчуватись підписом та печаткою підприємства або підписом фізичної особи-підприємця.
Відповідно до «Методики визначення початкової ціни продажу на аукціоні спеціального дозволу на право користування надрами» від 15.10.2014р. №1374, за отримання дозволу без проведення аукціону справляється збір, який становить 1% від ціни продажу такого дозволу на аукціоні. Перед отриманням дозволу надрокористувач укладає Угоду про користування надрами, яка містить характеристику об’єкта надрокористування та програму робіт. Угода є невід’ємним додатком до спецдозволу і затверджується Держгеонадрами.

ІНСТИТУТ ГЕОЛОГІЇ – це висококваліфіковані спеціалісти, які надають професійну консультацію та допомогу в оформленні пакету документів спецдозволу на користування надрами, а також, у разі потреби, при внесенні змін чи продовженні дії спецдозволу. Звернувшись до нас Ви отримаєте комплексну підготовку всього пакету документації згідно вимог чинного законодавства та його повний технічний супровід до отримання позитивного результату.

У разі Вашої зацікавленості послугою наші фахівці готові надати безкоштовну консультацію та обговорити деталі:

+380444657587

+380672868414

geo@insgeo.com.ua